Met de actie Steen eruit, groen erin! maakten leerlingen uit groep 7 en 8 uit Berkelland een ontwerp voor een groen schoolplein. Twaalf scholen deden mee en samen leverden ze vijftien ontwerpen in. De opdracht: bedenk een creatief ontwerp voor een groen, klimaatbestendig en biodivers schoolplein. Denk aan bomen, planten, wateropvang, plekken voor vogels en insecten.
De drie groenste ontwerpen
De jury koos drie winnaars:
- 1e prijs: €10.000 voor de Kerst Zwartschool uit Ruurlo
- 2e prijs: €7.500voor de Dr. Ariëns Daltonschool uit Neede
- 3e prijs: €5.000 voor Wonderwijs uit Ruurlo
De andere groene ideeën krijgen allemaal €500.
Een groen schoolplein is belangrijk
Veel schoolpleinen bestaan vooral uit steen. Daardoor warmt het plein snel op, blijft regenwater liggen en is er weinig plek voor planten en dieren. Een groen plein geeft schaduw, vangt water op en biedt plek aan natuur. Het project van Berkelland Weet van Water & Groen helpt scholen om hun plein groener te maken. Leerlingen leren daarbij waarom een groene omgeving belangrijk is.
Speels met water
Wethouder Hans van der Noordt is blij met het aantal inzendingen en de creatieve ideeën. “Het was best lastig om een winnaar te kiezen, omdat de ontwerpen zo goed waren. We letten bijvoorbeeld op hoeveel steen plaatsmaakt voor groen, de ruimte voor planten en dieren, de schaduw op het plein en wat er met het regenwater gebeurt. De winnende ontwerpen sprongen eruit omdat ze slimme schaduw toevoegen, speels met water omgaan en het schoolplein omtoveren tot een groene plek.’’



















